• Naturalne olejki eteryczne do dyfuzora i nawilżacza

Aromaterapia to alternatywna medycyna wykorzystująca skoncentrowany olejek eteryczny. Olejek pozyskiwany jest z roślin, kwiatów i ziół. Zasadniczo aromaterapia to leczenie za pomocą zapachów, które równoważą ciało lub zapewniają alternatywne leczenie różnych dolegliwości i objawów.

Aromaterapia wykorzystywana była już w starożytności. Najczęściej przez aromaterapię rozumie się masowanie skóry olejkiem eterycznym lub miejscową aplikację. Olejek można również parować nad świecą lub za pomocądyfuzora ultradźwiękowego. Olejek eteryczny można również dodawać do kąpieli lub przyjmować doustnie. Nie zaleca się przyjmowania olejku eterycznego, jeśli wcześniej nie skonsultowałeś się z lekarzem. Krótko mówiąc, aromaterapia jest bardzo popularną formą medycyny alternatywnej.

Aromaterapia to bardzo obszerne zagadnienie. Wyciągi z kwiatów, ziół i roślin wchłaniane są w formie skoncentrowanej przez skórę i transportowane do narządów, gdzie stają się skuteczne. Olejek eteryczny, który jest uwalniany do powietrza przez dyfuzorlub świecę lub dodawany do kąpieli, nie ma silnego efektu wewnętrznego. Działa na umysł i emocje, może działać odprężająco lub przeciw przeziębieniom. Olejki eteryczne przyjmowane doustnie są formą ziołolecznictwa i muszą być stosowane z rozwagą, gdyż skład olejków eterycznych ma różny i bardzo silny skład.Aromaterapia wydaje się być szczególnie skuteczna w przypadku dolegliwości związanych ze stresem, zmęczeniem, napięciem, lękiem i bezsennością. Ale tak naprawdę działanie jest w każdym obszarze naszego ciała bez wyjątku.

 Zapachy są powiązane z naszą podświadomością i są związane z naszymi uczuciami i wspomnieniami. Pewne zapachy są powiązane z pewnymi uczuciami lub sytuacjami w naszej głowie. Może to być zarówno pozytywne, jak i negatywne, dzięki czemu możesz wpływać na siebie poprzez zapachy. Zapachy działają również na naszą podświadomość i mogą w ten sposób pomóc w rozwiązaniu zaburzeń w układzie nerwowym. Przywraca to organizmowi równowagę i daje mu możliwość wykorzystania jego zdolności do samoleczenia.

  • Parametry