• Naturalne olejki eteryczne do dyfuzora i nawilżacza

Aromaterapia to alternatywna medycyna wykorzystująca skoncentrowany olejek eteryczny. Olejek pozyskiwany jest z roślin, kwiatów i ziół. Zasadniczo aromaterapia to leczenie za pomocą zapachów, które równoważą ciało lub zapewniają alternatywne leczenie różnych dolegliwości i objawów.

Aromaterapia wykorzystywana była już w starożytności. Najczęściej przez aromaterapię rozumie się masowanie skóry olejkiem eterycznym lub miejscową aplikację. Olejek można również parować nad świecą lub za pomocądyfuzora ultradźwiękowego. Olejek eteryczny można również dodawać do kąpieli lub przyjmować doustnie. Nie zaleca się przyjmowania olejku eterycznego, jeśli wcześniej nie skonsultowałeś się z lekarzem. Krótko mówiąc, aromaterapia jest bardzo popularną formą medycyny alternatywnej.

Aromaterapia to bardzo obszerne zagadnienie. Wyciągi z kwiatów, ziół i roślin wchłaniane są w formie skoncentrowanej przez skórę i transportowane do narządów, gdzie stają się skuteczne. Olejek eteryczny, który jest uwalniany do powietrza przez dyfuzorlub świecę lub dodawany do kąpieli, nie ma silnego efektu wewnętrznego. Działa na umysł i emocje, może działać odprężająco lub przeciw przeziębieniom. Olejki eteryczne przyjmowane doustnie są formą ziołolecznictwa i muszą być stosowane z rozwagą, gdyż skład olejków eterycznych ma różny i bardzo silny skład.Aromaterapia wydaje się być szczególnie skuteczna w przypadku dolegliwości związanych ze stresem, zmęczeniem, napięciem, lękiem i bezsennością. Ale tak naprawdę działanie jest w każdym obszarze naszego ciała bez wyjątku.

 Zapachy są powiązane z naszą podświadomością i są związane z naszymi uczuciami i wspomnieniami. Pewne zapachy są powiązane z pewnymi uczuciami lub sytuacjami w naszej głowie. Może to być zarówno pozytywne, jak i negatywne, dzięki czemu możesz wpływać na siebie poprzez zapachy. Zapachy działają również na naszą podświadomość i mogą w ten sposób pomóc w rozwiązaniu zaburzeń w układzie nerwowym. Przywraca to organizmowi równowagę i daje mu możliwość wykorzystania jego zdolności do samoleczenia.

  • Parametry

 

Jakie działanie mają olejki eteryczne w 100% naturalne?

Olejki eteryczne do nawilżacza lub dyfuzora umożliwiają równomierne rozprowadzenie najróżniejszych zapachów po domu czy wybranym pomieszczeniu. Dzięki nim można wpływać na swoje samopoczucie, ułatwić sobie zrelaksowanie się czy dodać energii podczas sprzątania lub pracy. Olejki eteryczne mają bezpośredni wpływ na to, jak się czujemy – zdecydowanie warto korzystać z ich dobroczynnych właściwości. Mogą pomóc poradzić sobie z bólami głowy o nieznanym podłożu, z nudnościami, zmęczeniem i rozdrażnieniem, nadmiarem stresu, częstymi infekcjami oraz niedrożnością nosa.


Dlaczego najlepiej wybierać naturalne olejki eteryczne z certyfikatem?

Olejki eteryczne z certyfikatem to produkty o potwierdzonej skuteczności i zgodności składu wewnętrznego z etykietą. Dzięki procedurze certyfikacji mamy pewność, że olejek, który kupujemy, jest wysokiej jakości - nie zawiera chemicznych dodatków, konserwantów i wypełniaczy. Ponieważ olejki to ciecze, które podgrzewamy i wprowadzamy w powietrze we własnym domu, lepiej mieć pewność, że nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. W przeciwnym razie używanie ich mogłoby mijać się z celem – w końcu stosujemy je właśnie po to, by polepszyć swój nastrój oraz zadbać o zdrowie, a nie na odwrót.

Jakie naturalne olejki eteryczne do dyfuzora wybrać?

Polecane olejki eteryczne do dyfuzora dla dzieci to przykładowo geraniowy, bazyliowy, lawendowy czy cytrynowy. Na wieczór doskonale sprawdzają się olejki: cynamonowy, goździkowy, imbirowy i kadzidłowiec. Jeżeli lubisz zapach świeżości, rozważ wybór olejku miętowego, niaouli, z oregano, słodkiej pomarańczy, werbeny, sosny, trawy cytrynowej lub rumianku. Jakie działanie mogą mieć wybrane z wymienionych olejków? Przykładowo:

  • lawenda znana jest z działania antyseptycznego, antybakteryjnego i łagodzącego nadmierne napięcie. Wpływa pozytywnie także na włosy oraz problemy skórne.

 

  • olejek z drzewa herbacianego to pomoc w stanach zapalnych, podgorączkowych, przy kaszlu i przeziębieniach. Ma silne właściwości przeciwgrzybiczne, odkażające i antybakteryjne.

 

  • sosna ma działanie relaksująco-odprężające i pomaga w infekcjach gardła oraz górnych dróg oddechowych. Odświeży powietrze i wprowadzi w otoczenie odrobinę optymizmu.

 

Dlaczego warto kupować olejki eteryczne do dyfuzora?

Olejki eteryczne do dyfuzora pozwalają poczuć się lepiej i zwalczyć objawy takie jak:

  • bóle mięśni lub głowy w tym przypadku wybierz olejek z geranium, mięty pieprzowej, z majeranku, bazylii, tymianku lub lawendy.

 

  • zmęczenie postaw na olejek z trawy cytrynowej, geranium, kadzidłowca, cytryny, limonki lub pomarańczy.

 

  • stres świetnie sprawdzi się paczula, róża, cedr, werbena, eukaliptus i oregano.

 

  • problemy ze snem wybierz rumianek, sosnęlub eukaliptus.

Oprócz tego olejki eteryczne to sposób na wprowadzenie do przestrzeni czegoś, co sprawi nam przyjemność. Mogą odświeżać powietrze, dbać o samopoczucie i zachwycać gości. W razie potrzeby ułatwią też zrelaksowanie się czy zmobilizowanie do działania. Wysokiej jakości olejki eteryczne z powodzeniem można stosować wszędzie tam, gdzie przebywają alergicy, dzieci oraz osoby starsze. Poza wykorzystywaniem ich w dyfuzorach mają szereg innych zastosowań np. w saunach, podczas kąpieli, inhalacji lub w bezpośrednim nakładaniu na skórę czy włosy.

Czy olejek do dyfuzora ultradźwiękowego różni się od tego do dyfuzora elektrycznego?

Olejki do dyfuzora elektrycznego niczym nie różnią się od tych, które stosujemy w dyfuzorach ultradźwiękowych. Chociaż pomiędzy olejkami nie ma żadnych różnic, te pojawiają się w sposobie rozprowadzania ich w powietrzu przez urządzenia dystrybuujące. Jakie olejki najlepiej wybierać do dyfuzorów? Tylko i wyłącznie naturalne olejki eteryczne. Trzeba też wiedzieć o tym, że olejki zapachowe to nie to samo, co olejki eteryczne.

W aromaterapii i łagodzeniu często spotykanych dolegliwości wykorzystuje się jedynie te drugie. Wynika to z tego, że działają nie tylko dzięki rozprowadzanemu w pomieszczeniu zapachowi, ale także niewielkim ilościom naturalnych związków o określonym działaniu np. przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym czy przeciwgrzybicznym. Olejki eteryczne od zapachowych różnią się tym, że zawierają ekstrakty roślinne i owocowe, podczas gdy produkty zapachowe są tylko ich syntetycznymi odpowiednikami.

Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem olejków eterycznych naturalnych, które pomogą w rozmaitych dolegliwościach dnia codziennego. Jesteśmy pewni, że ich jakość zachwyci wszystkich Klientów!