• Świece sojowe

BIO-PURE Świece sojowe

Świece to wyjątkowy dodatek, który cieszy się niezmienną popularnością od kilku lat. Dzięki nim w pomieszczeniu unoszą się najpiękniejsze zapachy, a blask płomienia nadaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju świece, jednak szczególnie warte uwagi są świece sojowe z dodatkiem olejków eterycznych dostępne w ofercie sklepu BIO-PURE.

  • Parametry

Czym jest świeca sojowa?

Świece sojowe zapachowe są produktami, których wosk wytwarzany jest z utwardzonego oleju sojowego. Dzięki temu pozbawione są substancji wydzielających podczas spalania szkodliwe związki. Wosk sojowy jest naturalny, całkowicie nietoksyczny i biodegradowalny, co powoduje, że świeca z jego zawartością to doskonała propozycja dla osób dbających o środowisko, alergików, kobiet w ciąży i dzieci.

Produkty dostępne w sklepie BIO-PURE wyposażone są w bawełniane knoty, które również stanowią ukłon w kierunku ekologii, świetnie się prezentują i idealnie współgrają z całością zapachowej propozycji.

Świece sojowe zapachowe a tradycyjne – na czym polega różnica?

Świece sojowe zapachowe to doskonała i naturalna alternatywa dla ogólnodostępnych produktów, których wosk zawiera parafinę. Substancja ta to pochodna rafinacji ropy naftowej, torfu lub smoły. Świece parafinowe powstają w sposób syntetyczny. Dzięki swoim plastycznym właściwościom i zdolności łączenia z barwnikami dostępne są w wielu kolorach oraz formach.

To wszystko czyni je atrakcyjnymi propozycjami zwłaszcza, że przystępna jest również ich cena. Należy jednak pamiętać, że wskutek spalania świecy w powietrzu unosi się nie tylko aromat substancji zapachowej dodanej do świecy, ale również toksyczne i szkodliwe chemiczne produkty spalania. Podczas palenia uwalniane są często takie związki jak formaldehyd, benzen, toluen, acetaldehyd, akroleina, a także sadza, która osiada na meblach i innych przedmiotach znajdujących się w pomieszczeniu.

Świece parafinowe mają też wyższą temperaturę spalania, zatem będą zużywały się znacznie szybciej niż polskie świece sojowe z drewnianym knotem lub tym wykonanym z bawełny.

Dlaczego warto wybrać świecę sojową?

Poza tym, że świece sojowe zapachowe są produktami naturalnymi i podczas ich spalania nie ulatniają się szkodliwe związki, są to produkty, które wystarczają na znacznie dłużej niż tradycyjne świece parafinowe. Jest to związane z niższą temperaturą spalania wosku.

Każda świeca dostępna w ofercie sklepu BIO-PURE posiada eleganckie, szklane opakowanie, które po wypaleniu wosku można umyć i zastosować jako pojemnik do przechowywania. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w kuchni do gromadzenia przypraw, jako pudełeczko na waciki kosmetyczne czy inne drobiazgi.

Świece sojowe dostępne w sklepie BIO-PURE

Wśród bogatej oferty świec zapachowych dostępnych w sklepie BIO-PURE, znaleźć można kuszące i aromatyczne propozycje, takie jak „Trawa po deszczu”, „Leśna chata”, „Świąteczne drzewko” czy „Gwiezdny pył”. Są to kompozycje zapachowe, które łączą w sobie kilka unikalnych aromatów, razem dających niesamowite doświadczenie dla zmysłów.

Świece dostępne są także w wersjach skupiających się na pojedynczych zestawieniach. Można więc wybrać „Mango”, „Trawę cytrynową”, „Waniliową tabakę”, „Aksamitny palisander”, „Czekoladę z miętą” i inne uwodzicielskie zapachy zamknięte w naturalnej świecy.

Wszystkie świece sojowe zapachowe z oferty sklepu BIO-PURE wykonane są ręcznie. Dzięki ich unikalnym kompozycjom zapachowym stworzonym z najwyższej jakości składników oraz dodatkowi olejków z certyfikatem zgodności IFRA ich zapach jest o wiele intensywniejszy niż w przypadku tradycyjnych świec.

Świeca sojowa na prezent

Jeśli nie masz pomysłu na wartościowy i oryginalny upominek w dobrej cenie, świece sojowe na prezent to idealna propozycja, która na pewno okaże się trafionym podarunkiem. Duży wybór kompozycji zapachowych w ofercie sklepu BIO-PURE powoduje, że z powodzeniem znaleźć można aromat, który zachwyci osobę obdarowaną i przyniesie dodatkowe korzyści dla samopoczucia w związku z uwalnianiem dodanych do wosku olejków eterycznych.

Taka forma aromaterapii nie tylko wprowadzi w doskonały nastrój, ale pomoże również w zrelaksowaniu się po ciężkim dniu i stworzy niepowtarzalny klimat. Na stronie sklepu BIO-PURE dostępne są zapachy dodające energii, relaksujące i wiele innych propozycji. Sprawdź i wybierz idealne świece sojowe dla siebie i swoich bliskich.