• NATURALNE OLEJKI ETERYCZNE dōTERRA - Z CERTYFIKATEM!

DLACZEGO OLEJKI dōTERRA?

Naturalne olejki eteryczne dōTERRA są jednymi z niewielu dostępnych na rynku certyfikowanych olejków eterycznych. Nie tylko jakość, ale i metoda produkcji olejków dōTERRA zostały dokładnie przebadane naukowo! Olejki dōTERRA pomagają na przeziębienie, wzmacniając odporność, jak i ułatwiając oddychanie, zwłaszcza osobom zmagającym się z problemami z zatokami. Naturalne olejki mogą wspierać także układ trawienny, a to nie koniec ich możliwości! Eteryczne olejki zachwycają swoim wyjątkowym zapachem, a w ofercie naszego sklepu dostępne są przeróżne mieszanki zapachowe. Naturalne olejki dōTERRA z powodzeniem stosować można do masażu, a ich kojące właściwości wpływają na dobre samopoczucie i uspokajają po ciężkim dniu.

CZYM SĄ NATURALNE OLEJKI ETERYCZNE dōTERRA?

Olejki eteryczne to naturalne związki aromatyczne. Związki pochodzące z olejków eterycznych dōTERRA występują w nasionach, korze, łodygach, korzeniach, kwiatach i innych częściach roślin.

 • Parametry

 

Zapach olejków dōTERRA może być jednocześnie:

 • piękny
 • intensywny 
 • długotrwały 

 

 

Jeśli kiedykolwiek zachwycił Cię zapach róży, lawendy lub aromat świeżo ściętej mięty, udało Ci się doświadczyć aromatycznych właściwości naturalnych olejków eterycznych.

Naturalne olejki eteryczne: 

 • poprawiają nastrój
 • koją zmysły
 • mogą wywoływać silne reakcje emocjonalne

 

 

Jednak zastosowanie olejków eterycznych wykracza daleko poza ich właściwości aromatyczne.

PROZDROWOTNE WŁAŚCIWIOŚCI ETERYCZNYCH OLEJKÓW 

Olejki eteryczne od stuleci stosowane były w wielu kulturach ze względu na swoje właściwości prozdrowotne. Współczesne badania naukowe potwierdzają skuteczność alternatywnych praktyk zdrowotnych, prowadzą do ponownego odkrycia niezwykłych korzyści stosowania leczniczych olejków eterycznych.

Wiele z naturalnych olejków eterycznych ma potężne właściwości. Wyjątkowa struktura chemiczna sprawia, że ich miejscowe stosowanie ma określone działanie. Niektóre olejki można także zażywać doustnie.

 

ZASTOSOWANIE -  OLEJKI dōTERRA

Olejki eteryczne mają wielorakie zastosowania i wpływają na:

 • stan emocjonalny
 • dobre samopoczucie fizyczne

 

W zależności od konkretnej potrzeby i pożądanych korzyści można je stosować pojedynczo lub w złożonych mieszankach.

Naturalne olejki eteryczne stosuje się zwykle z wykorzystaniem jednej z trzech metod:

 1. element aromaterapii
 2. miejscowo
 3. doustnie

 

Stosowanie olejków eterycznych może być niezwykle proste, a jednocześnie zmienić życie. Jednak dopiero współpraca z doświadczonym użytkownikiem olejków eterycznych pozwoli początkującemu czerpać najwięcej z olejków dōTERRA.

Olejki eteryczne zawierają silnie skoncentrowane ekstrakty botaniczne i powinny być stosowane wyłącznie zgodnie z zaleceniami. Należy stosować tylko czyste olejki eteryczne i postępować zgodnie ze wszystkimi ostrzeżeniami i instrukcjami na etykiecie.

Olejków eterycznych nigdy nie należy stosować do oczu ani do uszu. Jeśli po miejscowym zastosowaniu olejków eterycznych wystąpi zaczerwienienie lub podrażnienie, należy nałożyć olejek nośnikowy, taki jak frakcjonowany olej kokosowy, ponieważ olejki eteryczne nie rozcieńczają się w wodzie.

Kobiety w ciąży i osoby w trakcie leczenia, które chciałyby zacząć stosować olejki eteryczne, powinny wcześniej skontaktować się z lekarzem!

NATURALNE OLEJKI ETERYCZNE Z CERTYFIKATEM 

Olejki eteryczne z certyfikatem CPTG Certified Pure Tested Grade™ (Testowana Certyfikowana Czysta Jakość) dōTERRA to czyste, naturalne, aromatyczne związki starannie ekstrahowane z roślin.

Certyfikowane olejki doTERRA: 

 • nie zawierają żadnych wypełniaczy ani sztucznych składników
 • są wolne od zanieczyszczeń i innych pozostałości chemicznych

 

Równie ważne jak niedopuszczenie do zanieczyszczenia olejków i zapewnienie obecności związków aktywnych na odpowiednim poziomie, aby zagwarantować bezpieczeństwo i skuteczność olejków. Wiele innych olejków podobno ma właściwości terapeutyczne, a niektóre mogą być nawet czyste, ale niewiele z nich podlega rygorystycznym testom składu chemicznego.

Olejki eteryczne z certyfikatem CPTG Certified Pure Tested Grade™ (Testowana Certyfikowana Czysta Jakość) dōTERRA są testowane przy użyciu: 

 • spektrometrii mas
 • chromatografii gazowej

 

Firma dōTERRA ściśle współpracuje z globalną siecią czołowych hodowców i chemików zajmujących się olejkami eterycznymi, aby wybierać rośliny odpowiednich gatunków, uprawiane w idealnych warunkach i starannie zbierane we właściwym czasie. Związki aromatyczne w roślinach są umiejętnie ekstrahowane przez doświadczonych destylatorów i poddawane analizie chemicznej w celu zapewnienia ich czystości i odpowiedniego składu.

Naturalne olejki eteryczne z certyfikatem CPTG (Testowana Certyfikowana Czysta Jakość) dōTERRA są jednymi z najczystszych i najskuteczniejszych olejków dostępnych obecnie na świecie.

METODY EKSTRAKCJI NATURALNYCH OLEJKÓW ETERYCZNYCH 

Olejki eteryczne są najczęściej ekstrahowane w procesie destylacji parowej w niskiej temperaturze, podczas którego para krąży pod ciśnieniem przez materiał roślinny, uwalniając olejki eteryczne do pary. W trakcie ochładzania się pary woda i olejki zostają od siebie oddzielone, a olejek jest zbierany w czystej postaci.

Aby zapewnić najwyższej jakości ekstrakt olejowy o odpowiednim składzie chemicznym, temperatura i ciśnienie muszą być ściśle monitorowane.

Gdy są zbyt niskie, cenny olejek nie zostaje uwolniony, a gdy są zbyt wysokie – delikatny skład chemiczny ekstraktu może zostać zniszczony, co zmienia siłę działania olejku. Równie ważny w procesie ekstrakcji jest:

 • staranny dobór gatunków i części roślin
 • metody zbioru

 

Odpowiedni dobór i metoda zbioru pozwolą uzyskać najczystsze i najpotężniejsze naturalne olejki eteryczne.

Ten złożony proces jest zarówno formą sztuki, jak i nauką. Wymaga współpracy doświadczonych hodowców i destylatorów w celu zapewnienia doskonałego produktu.

SPRAWDZONE I NIEDOZWOLONE

Równie wymagające standardy dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności stosowane są w przypadku wszystkich produktów zdrowotnych dōTERRA. Pod przewodnictwem Naukowej Rady Doradczej firma dōTERRA współpracuje wyłącznie z najlepszymi partnerami w zakresie rozwoju i produkcji, którzy mają certyfikat Good Manufacturing Practice (GMP) i cieszą się renomą w branży dzięki innowacyjności i jakości na najwyższym poziomie. Każdy produkt dōTERRA gwarantuje przekroczenie oczekiwań, jeśli chodzi o zadowolenia klienta i poziom skuteczności.