Zmiany potrądzikowe to problem, z którym zmaga się wiele kobiet i mężczyzn. Jak się ich pozbyć bez drogich zabiegów kosmetycznych? Z pomocą przybywają kosmetyki na trądzik. 

 

Kosmetyki na trądzik - co trzeba o nich wiedzieć

 

Wybierając kosmetyki na trądzik, przede wszystkim należy kierować się ich właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwbakteryjnymi i seboregulującymi. W ich składzie powinny znajdować się: 



  • cynk
  • srebro
  • węgiel aktywny
  • kwasy owocowe
  • alantoina i pantenol
  • biofermenty roślinne
  • kwas hialuronowy
  • algi i inne składniki nawilżające.

 

Unikać należy natomiast: lipidów, barwników, substancji zapachowych, parafiny i olejów mineralnych. Niezwykle ważne są za to wszelkiego rodzaju filtry UV, które, choć nie zwalczają trądziku, nie pozwolą na utrwalenie się plam potrądzikowych. 

 

Krem do cery trądzikowej - jaki wybrać 

 

Naszym absolutnym faworytem do pielęgnacji cery trądzikowej są kremy marki Sylveco. Są to naturalne kosmetyki bazujące na olejach i ekstraktach roślinnych, bez chemicznych dodatków i barwników. Przy cerze trądzikowej świetnie sprawdzi się Lekki krem nagietkowy, który dzięki zawartym ekstraktom z kory brzozy i nagietka działa regenerująco i oczyszczająco, a także przyśpiesza odnowę naskórka. Uzupełniająco na noc lub w przypadku wyraźnie podrażnionej skóry warto zastosować również Krem brzozowo-nagietkowy z betuliną.

 

Krem na trądzik to jednak nie wszystko. Przed jego użyciem należy starannie oczyścić skórę twarzy, używając do tego toniku, płynu micelarnego, żelu lub pianki myjącej. 

 

Jak oczyszczać twarz trądzikową?

 

Oczyszczanie twarzy trądzikowej jest bajecznie proste. W zależności od posiadanego preparatu należy nanieść go na skórę twarzy i spłukać wodą lub nanieść na wacik i przetrzeć nim buzię. W ofercie BIO PURE mamy wiele możliwości, jednak idąc za ciosem, a raczej zapachem, polecamy Nagietkową piankę myjącą do twarzy od Sylveco. Ekstrakt z nagietka lekarskiego łagodzi wszelkie podrażnienia, a dodatek kwasu mlekowego gwarantuje utrzymanie fizjologicznego pH i równowagi bariery hydrolipidowej skóry.