• Szampony

Naturalny szampon do włosów

Szukasz EKO szamponu do włosów z najwyższej półki? Jesteś we właściwym miejscu! W BIO PURE stawiamy na produkty najlepszych marek, których kosmetyki zachwycają bogatymi w naturę składami. Poznaj naszą ofertę i daj się pozytywnie zaskoczyć!

  • Parametry

Naturalne szampony do włosów

Naturalne szampony do włosów to najlepszy prezent, jaki możesz dać skórze głowy. Są pozbawione toksycznych substancji, ponieważ wszystkie ich składniki pozyskuje się z w pełni organicznych upraw, posiadających stosowne certyfikaty.

Idealnym przykładem uznania dla dostępnych u nas naturalnych szamponów do włosów jest certyfikat Vegan. Jest on częścią specjalnego programu o nazwie V-Cert, podzielonego na produkty wegańskie i wegetariańskie.

Każdy typ włosa wymaga od nas innej pielęgnacji, dlatego w naszym asortymencie znajdziesz szampony m.in. do włosów:

· Suchych

Ich największym problemem jest utrzymanie w równowadze warstw naskórka. Powoduje to kruszenie i pękanie, czego efektem jest brak blasku i gładkości. Idealnym rozwiązaniem tego problemu może okazać sięregenerujący szampon do włosów suchych marki Gift of Nature. Jest to nawilżający hydrat z jaśminu z dodatkiem witaminy E, który przy okazji zmniejszy podatność skóry głowy na świąd.

· Przetłuszczających się

Przetłuszczanie się skóry głowy to reakcja na nadmierną suchość, którą często powodują źle dobrane kosmetyki. Bardzo powszechnym problemem nadmiernej produkcji łoju są też stres i hormony.Szampon do włosów tłustych i przetłuszczających się na bazie wyciągu z łopianu marki Pierpaoli Anthyllis będzie więc doskonałym wyborem. Zadaniem tego włoskiego produktu jest umyć i odświeżyć nasze włosy. Jest też doskonały dla skóry wrażliwej, pomagając zredukować łupież, czy zahamować proces wypadania włosów.

· Farbowanych

W ich przypadku proces nadania koloru wymaga rozchylenia „łusek” każdego włoska i wchłonięciu przez niego pigmentu. Powoduje to zniszczenia, które może zregenerować tylko odpowiednie nawilżenie i odżywienie. W ofercie naszego sklepu znajdzieszszampon z białą glinką od marki Fitocosmetik, który stosowany codziennie skutecznie wzmocni i zregeneruje włosy. Dzięki temu nie utracą one naturalnych właściwości i zyskają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Dlaczego warto sięgnąć po naturalne szampony?

W składzie szamponów naturalnych nie znajdziemy SLS, czyli mówiąc wprost: detergentu, który na co dzień używany jest do mycia m.in. naczyń i podłóg.

EKOszampony do włosów przyczyniają się też do ochrony środowiska naturalnego. Kupując je ograniczamy ilość szkodliwych chemikaliów, jakie codziennie przedostają się do gleby i wód gruntowych.

Jeśli więc zależy Ci na dbaniu o naszą planetę, wystarczy uczynić mały krok, jakim jest zmiana szamponu. Pierwszy krok jest w końcu najważniejszy!