-
Miód Leśny - od Kulmy 350g
Wysyłka w ciągu | 24 godziny |
Cena przesyłki | 13 |
Dostępność | Mało 5 szt. |
Kod kreskowy | |
EAN |
Jeśli masz pytania zadzwoń 792 877 886
Zostaw telefon |
Miód leśny od Kulmy — współpraca ludzi i pszczół
Miód leśny od Kulmy wybieramy z pasiek znajdujących się w urokliwej Dolinie Cybiny. Nasz miód pachnie i smakuje… lasem. Po odkręceniu słoika od razu wyczujemy charakterystyczny, intensywny zapach przywodzący na myśl długie, piesze wędrówki pośród drzew iglastych i liściastych, obserwowanie leśnej przyrody, nasłuchiwanie pracującego dzięcioła, wypatrywanie rudej, wiewiórczej kity czy zbieranie leśnych skarbów — szyszek, owoców czy kwiatów.
Leśne dobro od pszczół
Wydawać by się mogło, że pszczoły mają niewiele wspólnego z lasem. Nic bardziej mylnego! W naszych lasach znajduje się wiele miododajnych roślin, z których pszczoły pozyskują nektar — chociażby do miodu leśnego z akacją i spadzią.
W dawnych czasach w schorowanych i opuszczonych drzewach leśnych pszczoły znajdowały dla siebie schronienie. Takie dziuple z owadami nazywano barciami. Osoby zajmujące się pozyskiwaniem z nich miodu z kolei — bartnikami. Dzisiejszymi bartnikami są pszczelarze, którzy współpracują z pszczołami, czerpiąc z nich pracy i nie zaburzając jej jednocześnie.
Właściwości
Miód ten działa tak naprawdę na cały organizm — stosuje się go między innymi do ogólnej poprawy samopoczucia i kondycji psychofizycznej oraz podniesienia odporności. Ten rodzaj miodu sprawdzi się także, gdy zmagamy się z infekcją górnych dróg oddechowych (działa bowiem bakteriobójczo).
Miód leśny od Kulmy wzbogaci dietę o łatwo przyswajalne cukry. Bez problemu zastąpi również cukier w kuchni — może być bowiem stosowany jako naturalny dodatek do różnych potraw.
Na co jeszcze pomaga?
Ułatwia leczenie chorób skóry.
Wzmacnia układ nerwowy.
Wspomaga serce i układ krążenia.
Zmniejsza szkodliwe działanie używek.
Niweluje zaburzenia trawienia.
Miód leśny — do czego?
Miód leśny od Kulmy najlepiej smakuje wyjadany prosto ze słoika! Ma lejącą konsystencję, dlatego będzie idealny do owsianki, jaglanki, jogurtu czy koktajlu. Doskonale skomponuje się z serem kozim i tymiankiem na świeżym pieczywie. Będzie też odpowiedni do niektórych sosów lub dań mięsnych. W okresie zimowym miód leśny można dodać do herbaty oraz wypieków.
Krystalizacja
Miód leśny od Kulmy, podobnie jak inne miody, po pewnym czasie może ulec krystalizacji. W związku z tym najlepiej będzie przechowywać go w temperaturze pokojowej, a wszystkie zapasy miodów od Kulmy ustawić w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu, którego temperatura nie przekracza 18 stopni Celsjusza.
Proces krystalizacji nie będzie miał żadnego wpływu na smak oraz właściwości miodu leśnego.
Miód leśny od Kulmy — przeciwuczuleniowy produkt od pszczół
Wszystkie nasze miody — również miód leśny — rozlewamy na bieżąco, dzień po wybraniu ich z ula. Dzięki temu w swoim składzie zawierają dużo pyłków oraz zachowują wszystkie cenne właściwości. Szczególnie wysoka zawartość pyłków w miodzie leśnym wiosennym może działać przeciwuczuleniowo, przygotowując sezon pylenia kwiatów.
Kupując miód od Kulmy, bezpośrednio wpływasz na nasze środowisko. Dzięki temu mamy środki do działania i zakładania nowych pasiek oraz siłę do opieki nad pszczołami, które dzielnie zapylają pola, lasy i łąki Doliny Cybiny.