Lato to czas, w którym nasza skóra jest szczególnie narażona na oddziaływanie promieni słonecznych. I choć kochamy je całym sercem, nie zmienia to faktu, że nadmierna ekspozycja na słońce może spowodować oparzenia, przebarwienia, a także wysypkę. Jak się przed tym ochronić? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów!

 

Naturalny krem przeciwsłoneczny

 

Krem z filtrem jest podstawowym produktem, który pozwoli ochronić naszą skórę przed słońcem. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kremy dostępne w drogeriach w większości nie są naturalne i choć spełniają swoje główne zadanie, mają niekorzystny wpływ na inne aspekty naszego zdrowia. Składniki, których powinniśmy unikać to:

 

  • Homosalate
  • Octocrylene
  • 4- Methylbenzylidene Camphor
  • Octyl Methoxycinnamate
  • Octyl Dimethyl PABA
  • Butyl Methoxydibenzoylmethane (Avobenzone)
  • Benzophenone-3
  • Benzophenone-4.

 

Wie o tym marka Derma, która nie stosuje ich w swoich produktach. Poza skuteczną ochroną przed promieniami UVA i UVB ich kremy nie zawierają filtrów przedostających się do głębszych warstw skóry i krwiobiegu mogących zaburzać gospodarkę hormonalną.

 

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na Balsam przeciwsłoneczny SPF 30, czy Balsam słoneczny SPF 50 możesz mieć więc pewność, że Twoje ciało i organizm pozostaną w nienaruszonym stanie.

 

Mleczko do opalania w sprayu

 

Nie lubisz uczucia lepkości, jakie towarzyszy Ci po nałożeniu na skórę kremu do opalania? Na to również mamy sposób! Marka Aloe przygotowała dla swoich klientek prawdziwy hit na lato - Aloesowe mleczko do opalania w sprayu SPF 30+. Dzięki lekkiej konsystencji rozpylone na ciele mleczko szybko się wchłania, tworząc na skórze delikatną powłokę ochronną. Dla osób z bardzo jasną karnacją zaleca się używania filtrów SPF 50, o czym również pomyślano. Tak powstało Aloesowe mleczko do opalania w sprayu SPF 50+.

 

Zarówno produkty marki Derma, jak i Aloe dostaniesz w naszym sklepie. Warto jednak pamiętać, że naturalne kosmetyki tylko wspomagają ochronę skóry latem. Niezwykle ważne jest, aby regularnie się nawadniać, korzystać z cienia i mimo upałów, zakrywać newralgiczne partie ciała (szczególnie ważne w przypadku osób z chorobami skórnymi). Tylko postępując odpowiedzialnie, będziemy mogli cieszyć się latem na całego!