Lato to czas kiedy świeci słońce, a temperatury rosną. To jest ten moment w roku, kiedy komary przylatują samoistnie. Irytująco! Ponieważ te swędzące pryszcze i czerwone plamy nie są przyjemne. Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków, które komary odstraszają. Żeby następnym razem pominęły twoje okno (sypialni)… :) Komary nie lubią niektórych roślin, a ja opowiem Ci o nich. Wszystko na tym blogu.

Ogólnie rzecz biorąc, komary nie są zadowolone z mocniejszych, pikantnych i/lub cytrusowych zapachów. I możesz je znaleźć w wielu rodzajach roślin! Zaletą tych roślin jest to, że nie trzeba stosować syntetycznych środków. Bo komary po prostu nie lubią roślin, a rośliny nie są syntetyczne, tylko naturalne! Również komary nie umrą, ale po prostu będą latać wokół zapachu (tj. rośliny). Jest to więc sposób przyjazny zwierzętom. I miła zaleta: możesz również umieścić rośliny w swojej sypialni. Ponieważ nawet tam komary nie będą zbyt zadowolone z rośliny i dlatego mogą cię pominąć.  

Komary mogą być bardzo irytującymi owadami. Brzęczą i nie dają Ci zasnąć. Mogą również użądlić, pozostawiając swędzące, czerwone guzki na ciele. I to podczas snu! Dlatego lepiej jest trzymać je poza pokojem (sypialnią). Dzieci mogą zostać ukąszone przez bzyczące komary, a w rezultacie pozostawią na przykład swędzenie lub w gorszych przypadkach nawet dojdzie reakcji alergicznej. Dlatego zpewnością wolisz nie mieć komarów wokół siebie, ponieważ mogą one powodować irytujące problemy. Na szczęście rośliny mogą tu zaoferować super dobre rozwiązanie. 

Przyjrzymy się tutaj wielu roślinom i powiem więcej o tym, dlaczego nie dają komarom szczęścia. Czytaj dalej szybko!

W każdym razie możemy już powiedzieć, że zapach w dyfuzorze z olejkiem eterycznym, pomarańczą, cytryną, limonką, trawą cytrynową, lawendą, rozmarynem, geranium, miętą pieprzową to bardzo dobry pomysł! Możesz uruchomić w twojej sypialni kilka godzin przed pójściem spać, czyni cuda i pozbywa insektów!

 

Trawa cytrynowa, Cytryna, Geranium

Z pewnościa wszyscy już widzieli na stole świecę cytrynową. Często widzisz, jak pali się na tarasach, stołach zewnętrznych lub balkonach. Świeca cytrynowa jest czasami syntetyczna i ma dość silny zapach. Zapach spalenizny często zapewnia, że ​​po całym wieczorze poczujesz się nie dobrze! I do tego świeca cytrynowa nie jest najlepszą opcją do palenia na nocnym stoliku przez całą noc…

Jednak z tej cytrynowej świecy dowiadujemy się, że komary w ogóle nie lubią cytrusowych zapachów, takich jak cytryna, geranium, czy trawa cytrynowa. Komary nie lubią więc roślin o cytrynowym zapachu. Możesz na przykład użyć trawy cytrynowej do gotowania.

W ogóle nie masz ochoty kupować lub sadzić rośliny? Pomóc może też kilka skórek cytryny. Bo komary też nie są zadowolone z zapachu skórek z cytryny. Połóż te skórki cytryny na stole zamiast roślin. Lub oczywiście dyfuzor z olejkiem eterycznym z cytryny! tak! 

Kolejną małą sztuczką jest umieszczenie syropu cytrynowego w szklance lub butelce. Komary też nie są zadowolone z zapachu syropu cytrynowego. Właściwie możesz użyć wszystkiego, co ma naturalny zapach cytryny, ponieważ komary nigdy do tego nie przylatują. Skorzystaj z tych wskazówek!

Może uważasz to za interesujące? Zobacz nasz olejek cytrynowy , olejek z trawy cytrynowej

 

Rozmaryn

Rozmaryn to zioło, które znasz z gotowania. Można je kupić w supermarkecie, w formie przyprawy najczęściwj jest już wysuszony. Ale możesz też kupić roślinę rozmarynu. W każdym razie komary nie przepadają za zapachem rozmarynu. Rozmaryn jest dość silny i dezorientuje komary. One tego nie lubią!

Rozmaryn najlepiej rośnie w cieniu i zawsze możesz odciąć gałązkę do swoich potraw. To także roślina, którą uwielbiają motyle. Komary nie przepadają za nim, ale piękne motyle wypełnią Twój letni ogródek!

Jeśli trudno jest umieścić roślinkę w swojej przestrzeni, możesz również spróbować posypać na przykład stół ogrodowy luźnymi gałązkami rozmarynu (oczywiście ze świeżej półki z ziołami w sklepie) lub na na stoliku nocnym. Te świerze gałązki zostały wycięte z rozmarynu, dlatego komary nie będą przepadać za tym ulatniającym się zapachem. Lub oczywiście uruchomić dyfuzor z olejkiem rozmarynowym! Oooch! 

Może uważasz to za interesujące? Sprawdź nasz olejek rozmarynowy tutaj .

 

Lawenda

Lawenda to cudownie pachnąca, fioletowa roślina, która idealnie pasuje również do Twojej sypialni. Musi stać przy oknie, bo lawenda uwielbia słońce. Działa relaksująco na ciało i umysł. A poza tym… komary w ogóle nie lubią zapachu lawendy. Idealny do postawienia w sypialni. I wygląda też bardzo zmysłowo i elegancko. I co naprawdę fajne, lawenda jest rośliną wielosezonową. Więc wystarczy posadzić jo tylko raz, a będziesz się nią cieszyć się przez długi czas (oczywiście, jeśli dobrze się nią zaopiekujesz). Gorąco polecam jeśli szukasz naturalnego rozwiązania, którego nie lubią komary.

Możesz także złapać kilka luźnych gałązek lawendy i dobrze rozetrzeć je w dłoniach. To tworzy lawendowy zapach wokół twojego ciała. Ponieważ komary nie lubią zapachu lawendy, to również działa doskonale.

Jeśli nie przepadasz za roślinami, często możesz też kupić gałązki lawendy luzem, na przykład w pachnącej torebce. Możesz również łatwo powiesić jo przy łóżku. Komary nie będą z tego tak zadowolone! Ponadto lawenda może pomóc Ci się zrelaksować (w łóżku), na przykład po długim dniu pracy lub pracowitym tygodniu. Lub oczywiście dyfuzor z olejkiem lawendowym, ohhh! 

Lawenda może również pomóc  z szarganymi nerwami i uspokoić. Nie oznacza to, że stajesz się ospały lub otłumiony, ale daje ci odpoczynek, którego czasami potrzebujesz. Na przykład, aby dokonać trudnych wyborów lub rozpocząć chwilę później ze świeżą energią. Dzięki temu obudzisz się wypoczęty i ze spokojną głową z lawendą w sypialni! 

Może uważasz to za interesujące? Sprawdź nasz olejek lawendowy tutaj .

 

Geranium - Pelargonia

Silny, ziołowy zapach to także zapach, który roznosi geranium. Zapach geranium z pewnością nie przyciąga komarów. Rośliny geranium mogą być naprawdę piękne, a zatem również pięknym dodatkiem do Twojego domu, sypialni czy ogrodu. Ponadto często są to rośliny kwitnące przez kilka lat, a zatem bardzo łatwe. Wystarczy je posadzić tylko raz.  

 

Mięta pieprzowa

Może nadal masz w lodówce roślinkę mięty lub kilka gałązek mięty? Z miętą przygotujesz pyszne drinki – od smacznej herbaty miętowej po zimną wodę z miętą i cytryną. Ale komary też jej nie lubią, zwłaszcza silny zapach mięty. Mięta w Twoim ogrodzie lub mięta obok łóżka mogą zdziałać cuda.

Mięta ma przyjemny, świeży zapach i dlatego lepiej sprawdza się w sypialni. Nie jest to zapach, który bardzo mocno przenika, gdy próbujesz zasnąć. I jest fajnmy dodatkiem… od razu ładnie i świeżo pachnie w pomieszczeniu, w którym znajduje się ta roślina.

Natrzyj kilka listków mięty (oderwij je z gałązki) na ciele i między dłońmi. To tworzy wokół ciebie miętowy zapach. Również pysznie pachnie! A komary nie będą z niego zadowolone...
Albo oczywiście dyfuzor z olejkiem eterycznym z mięty pieprzowej! Ooo!!

A… czy wiesz, że tylko komary latem nie są zbyt zadowolone z mięty? Ty możesz robić z niej pyszne lemoniady lub (bezalkoholowe) mojito w ciepły letni wieczór? Więc podwój zabawę, jeśli zostaniesz w ogrodzie trochę dłużej niż zwykle!

Może uważasz to za interesujące? Sprawdź nasz olejek z miety pieprzowej tutaj .

 


 

Komary nie są zadowolone z zapachów natury

Są więc wszelkiego rodzaju rośliny o specjalnych zapachach, które nie uszczęśliwiają komarów. Rozmawialiśmy o melisie, geranium cytrynowym, trawie cytrynowej, rozmarynie, lawendzie, geranium i mięcie pieprzowej. Wszystkie te rośliny mają wspólną cechę, że wydzielają w środowisku silny zapach. Komary nie przepadają za mocnym i pikantnym zapachem…

Istnieją również wszelkiego rodzaju syntetyczne zapachy, za pomocą których można rozprowadzić zapach, którego nie lubią komary. Ale często te syntetyczne zapachy mogą również mieć negatywny wpływ na twoje ciało i umysł. Dlatego w Bio Pure zawsze preferujemy naturalne rozwiązania, takie jak rośliny i naturalne zapachy.