Jestem bardzo dumna z naszej gamy olejków eterycznych, która będzie caly czas się poszerzać! Każdy olejek ma swój niepowtarzalny zapach i właściwości i jest dobry zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Ale oprócz olejku eterycznego na rynku jest też olejek zapachowy. Jaka jest różnica między olejkiem eterycznym a olejkiem zapachowym? A co lepsze?

 

Co to jest olejek eteryczny?

Olejek eteryczny (zwany w języku angielskim „essential oil”) to olejek otrzymywany z ekstraktów roślin, kwiatów i ziół. Wszystkie składniki pochodzą bezpośrednio z natury i są w 100% pochodzenia roślinnego i naturalnego! Olejki są super skoncentrowane i zachowują zapach i działanie naturalnego źródła.

Olejek eteryczny powstaje w skomplikowanym procesie destylacji. Substancje lotne uwalniane przez rośliny lub kwiaty są wyzwalane przez ciepło. Poprzez traktowanie roślin ciepłą parą, substancje z rośliny lub kwiatu odparowują wraz z parą. Po ponownym schłodzeniu para zamienia się z powrotem w wodę z zebranym olejem. Ponieważ woda i olej nie mogą się mieszać, olej można łatwo oddzielić od wody. Inne olejki eteryczne (takie jak te z owoców cytrusowych) są tłoczone, aby móc zebrać olejek za pomocą pary. Wszystkie olejki w naszym asortymencie są pozyskiwane w ten sposób i dlatego są czysto naturalne.

Jako ludzie jesteśmy właściwie stworzeni do życia w naturze. Możemy być tak rozwinięci, że wszyscy żyjemy w bezpiecznych domach, ale nasz pierwotny instynkt wciąż jest w naszych ciałach. Dlatego tak bardzo odpoczywamy, kiedy wychodzimy na łono natury. Nebulizując olejek eteryczny przybliżasz naturę i doświadczasz tych samych efektów dla zdrowia.

Te naturalne zapachy stymulują nasz układ limbiczny. To część naszego mózgu, która zapewnia emocje, pamięć emocjonalną, przyjemność i motywację. Dlatego nebulizowanie olejku eterycznego z dyfuzorem tak bardzo wpływa na Twój nastrój. Ponadto niektóre olejki mają również dodatkowe działanie, takie jak działanie antybakteryjne, poprawiające koncentrację, zwiększające libido i wiele innych efektów. Częściowo z tych powodów olejek eteryczny nadaje się do praktyki aromaterapii !

Co to jest olejek zapachowy

Terminy olejek eteryczny i olejek zapachowy są czasami używane zamiennie. Jednak bardzo się od siebie różnią. Oba są olejkami, które wydzielają zapach, ale różnica tkwi w składnikach. Tam, gdzie olejek eteryczny składa się wyłącznie z naturalnych składników, które zostały wyekstrahowane z wcześniej omawianego procesu destylacji, olejek zapachowy (zwany również „olejkiem perfumowanym”) jest w większości przypadków dostarczany ze składnikami syntetycznymi lub chemicznymi, aby naśladować lub wzmacniać zapach. wzmacniać.

Na przykład olejek zapachowy można znaleźć w wielu nienaturalnych zapachach, takich jak zapach świeżego prania. Zapach ten nie występuje w naturze, dlatego jest tworzony na bazie chemicznych składników.

Odparowanie lub podgrzanie takiego olejku zapachowego powoduje zatem przyjemny zapach, ale nie ma on żadnych korzyści, jakie ma olejek eteryczny, takich jak wpływ na zdrowie i nastrój. W rzeczywistości wdychanie chemikaliów może być nawet szkodliwe dla zdrowia! Dlatego olejek zapachowy NIE nadaje się do aromaterapii .

 

Jaka jest różnica?

Podsumowując, największa różnica polega na sposobie wytwarzania olejków. Olejek eteryczny pozyskiwany jest przez destylację z czysto naturalnych źródeł, bez żadnych dodatków chemicznych. Olejek zapachowy natomiast zawiera syntetyczne substancje, które naśladują i wzmacniają zapach. Olejek eteryczny wpływa na emocjonalną część naszego mózgu, dzięki czemu można zaradzić dolegliwościom psychicznym (a nawet fizycznym), podczas gdy olejek zapachowy może być szkodliwy dla zdrowia. Olejek eteryczny nadaje się do aromaterapii, a olejek zapachowy nie.

 

Olejek eteryczny czy olejek zapachowy?

Więc co jest lepsze? Olejek eteryczny czy olejek zapachowy? Myślę, że możesz przewidzieć moją odpowiedź po przeczytaniu tej historii. Nasze olejki są w 100% olejkami eterycznymi! Są dobre dla zdrowia, pozytywnie wpływają na układ limbiczny, mogą być stosowane do aromaterapii i sąw 100% wegańskie! Różnice  możesz również zauważyć w cenie oferowanych olejków na rynku. Te najtańsze z całą pewnością nie są olejkami eterycznymi. Cena jest adekwatna do sposobu i  miejsca pozyskiwania surowca.

 

Kup olejek eteryczny

Zobacz naszą gamę olejków eterycznych ! Poniżej przedstawiamy niektóre z naszych najpopularniejszych produktów:


Słodka Pomarańcza