Animalia podbił teraz wiele serc, i wiele domów jest już wyposażonych w wesoło kipiącą mgiełkę zapachową! Ale czy wiesz, kto może być największym fanem? Dzieci! Oczywiście super zabawa, ponieważ możesz sprawić, by chwila z ulubionym zwierzaczkiem Animalia była wyjątkowa dla Waszych małych mistrzów. Miły moment z rodziną razem!

Na tym blogu zamierzam dobrze podkreślić... dzieci i olejki eteryczne, abyś dokładnie wiedziała, jak bezpiecznie wprowadzić dyfuzor ultadźwiękowy i olejki eteryczne swoim maluchom.


Animalia

Najmniejsi fani Animalii są oczywiście bardzo dumni! Uwielbiamy widzieć te wszystkie szczęśliwe i ciekawskie twarze wiszące nad mgiełkami zapachu. "Tak mamo, czuję to!! Fajnie!!" Uwielbiają patrzeć, jak unosi się mgiełka i są zachwyceni za każdym razem, gdy czują przyjemny zapach olejku eterycznego. Świetna zabawa, jeśli mogą pomóc mamie lub tacie w (ostrożnie!) kapaniu oleju. "Jedna... dwie... trzy krople... a teraz wieczko! Włącz i... mgiełka! Wow!!" Magiczna chwila dla nich za każdym razem!

Olejek eteryczny i dzieci

Po pierwsze ważny fakt: olejek eteryczny jest bardzo silnym i skoncentrowanym produktem naturalnym, więc nie lekceważ tego! Na jedną butelkę olejku lawendowego zużywa się prawie całe pole kwiatów. W takiej butelce jest znacznie więcej mocy niż myślisz! Z tego powodu zawsze powinniśmy używać olejków eterycznych ze zdrowym rozsądkiem. Może być super ładnym i zdrowym produktem, jeśli zastosujesz go we właściwy sposób. Szczególnie w przypadku dzieci trzeba uważać, aby olejek nie był używany za dużo i nie trafiał bezpośrednio na skórę.

Teraz, gdy już o tym wiemy, możemy zacząć zastanawiać się, w jaki sposób można używać olejków eterycznych, aby było to przyjemne doświadczenie dla Ciebie i Twoich dzieci. Oto dwa najczęstsze sposoby:

W dyfuzorze do olejków eterycznych
Moim ulubionym sposobem jest korzystanie z dyfuzora ultradźwiękowego! Animalia to stylowy dyfuzor zapachowy dla dzieci, który napełniasz zimną wodą i kilkoma kroplami olejku eterycznego. Ultradźwięki następnie zamieniają wodę w zimną mgiełkę i rozprowadza ją po całym pomieszczeniu, co również uwalnia olejek eteryczny w powietrzu i nadaje wspaniały zapach.

W dyfuzorze ultradźwiękowym olejek eteryczny jest rozcieńczony w taki sposób, aby był całkowicie bezpieczny dla najmłodszych. W rzeczywistości mogą skorzystać tak samo jak my! Przynosi odprężenie, koncentrację, dobry sen, pozytywny nastrój i inne miłe korzyści, w zależności od używanego olejku. Dlatego często widzimy, że w pokoju dziecinnym umieszczany jest dyfuzor zapachowy. Super miło na dobry sen! I w takim przypadku możesz użyć mniej kropli niż we własnej sypialni. Dziecko ma mniejsze płuca i dlatego potrzebuje 2-3 kropli olejku w dyfuzorze Animalia. Radzę poczekać, aż Twoje dziecko ukończy co najmniej 3 miesiące, zanim zaczniesz wprowadzać aroamterapię. Następnie zacznij od 1 kropli olejku.


Na skórze
Olejek eteryczny jest również popularnym produktem do stosowania na skórę. Nie zalecam jednak tego dla dzieci poniżej 6 roku życia. Jak powiedziałam wcześniej, olejek eteryczny jest naprawdę bardzo potężnym darem natury i wciąż trochę zbyt silnym dla delikatnej skóry dzieci.

Czy Twoje dziecko ma więcej niż 6 lat? W tym wypadku możesz ostrożnie spróbować. Przed nałożeniem olejku eterycznego na skórę należy go wymieszać z roślinnym olejem nośnikowym. Wszystkie te olejki do ciała znajdziesz w naszej zakładce kosmetyki – olejki do ciała. Tu wybierzesz odpowiedni dla Waszej rodziny. Wymieszaj jedną łyżkę stołową oleju z 1 kroplą olejku eterycznego i nałóż na skórę. Unikaj olejków eterycznych: mięty pieprzowej, eukaliptusa, cynamonu i świeżej bryzy (dotyczy wszystkich grup wiekowych).

Większość olejków roślinnych można nakładać na skórę w każdym wieku.

Uwaga : nie używaj na skórę olejku eterycznego cytrynowego, z bergamotki, pomarańczy lub mandarynki, jeśli wychodzisz na słońce przez następne 12 godzin. Te olejki zapewniają szybsze spalanie. Dotyczy to również wszystkich mam i tatusiów!

Jaki olejek jest dobry dla dzieci?

Popularne wśród najmłodszych olejki eteryczne to: lawenda , cytryna , pomarańcza, saro, ravintsara. Umieść 2-3 krople olejku eterycznego w dyfuzorze Animalia i obserwuj, jak Twoje dziecko promienieje!

Czy Twoje dziecko ma mniej niż 3 lata? Lepiej nie używać mięty pieprzowej, eukaliptusa czy cynamonu. Te olejki są bardzo silne, a małe płuca tak małego dziecka uważają je za zbyt ciężkie i niewygodne.

Wymieńmy kilka olejków, które dobrze działają na znane dolegliwości (w każdym wieku):

Niespokojny sen: lawenda
Katar i swobodniejszy oddech:
ravinsara, saro
Napięcie/smutek:
lawenda
Problemy z drogami oddechowymi:
lawenda , drzewo herbaciane, cytryna  lub ravintsara

Jak widać, lawenda i tak jest cudownym ziołem w butelce! Może być stosowany w każdym wieku i działa na wiele znanych dolegliwości i dolegliwości! Ponadto udowodniono, że lawenda zapewnia głęboki relaks i lepszy sen.

Mieszanki olejków eterycznych dla dzieci

Aby było jeszcze przyjemniej, możesz również zmieszać kilka olejków. W ten sposób otrzymujesz unikalną mieszankę, którą Twoje dziecko może delikatnie wlać w dyfuzor Animalia. Bądź kreatywny z olejkiem eterycznym! Oto nasze ulubione mieszanki przyjazne dzieciom:

Śpij dobrze: 1 kropla lawendy + 2 krople  cytryny
Kojący smutek: 1 kropla lawendy + 1 kropla pomarańczy + 1 kropla saro
Swędzenie i ból gardła: 1 kropla drzewa herbacianego + 1 kropla cytryny + 1 kropla saro + 1 kropla ravintsara

I pomieszaj to!

Dla mam i tatusiów

Ważne jest, aby mamy i tatusiowie zrozumieli, że olejek eteryczny jest cudowną substancją, jeśli jest stosowany prawidłowo. Rozpylanie w dyfuzorze ultradżwiękowym (od 3 miesięcy) lub mieszanie z olejkiem nośnym i nakładanie go na skórę (od 6 lat) jest bezpieczne i ma wiele zalet. Należy jednak unikać bezpośredniego kontaktu skóry z czystym nierozcieńczonym olejkiem eterycznym.

Dlatego radzimy przechowywać butelki z olejkiem w miejscu, gdzie ręce ciekawskich dzieci nie mogą ich dosięgnąć. Wyjaśnij swojemu maluchowi, że Animalia może być używana tylko w obecności mamy i/lub taty.

Olejek eteryczny i niemowlęta. Olejek eteryczny może mieć również bardzo dobry wpływ na niemowlęta. Może je uspokoić, poprawić sen, pomóc przy zatkanych drogach oddechowych i sprawić, że poczują się dobrze. Nie zalecam stosowania olejku eterycznego na skórę niemowląt (można stosować olejek roślinny Anthyllis do zmiękczenia skóry dziecka). Olejek eteryczny w dyfuzorze Animalia można wprowadzić od 3 miesiąca. Zacznij od 1-2 kropli i przez chwilę unikaj mięty pieprzowej, eukaliptusa, świeżej bryzy i cynamonu.

Możesz oczywiście nadal używać swojego dyfuzoru ultradźwiękowego z normalną ilością kropli w domu, nawet gdy Twoje dziecko jest tam. Powodem, dla którego odradzam zbyt szybkie spryskiwanie pokoju dziecka zbyt dużą ilością olejku, jest przede wszystkim to, że pokój maluszka jest często dużo mniejszy niż np. salon, a także dlatego, że maluchy naturalnie potrzebują pożywienia i uwagi – nawet w nocy! Olejek nie powinien być stosowany do pomagania dzieciom w przesypianiu nocy! Więc mamy i tatusiowie naprawdę będą musieli wstać z łóżka! :)